Tampony przasnysz

Sposób na pewność siebie w czasie okresu

W ludzkim organizmie każdego dnia następuje tysiące rozmaitych procesów fizjologicznych, które są wymagane do tego, żeby układ działał dobrze. Trzeba jednak pamiętać, że przez długie stulecia ludzie nie mieli zbyt dogłębnej wiedzy na temat funkcjonowania organizmu. W wielu przypadkach sprawiło to, że w zamian tego używali zabobonów, aby objaśnić sobie dużo aspektów zdrowotnych z życia codziennego. Mnóstwo z tych zabobonów pozostawia symptomy w kulturze współczesnej. Jednym z tematów, który przez cały czas honorowany jest za wzbudzający wątpliwości jest temat krwawienia miesięcznego u kobiet. 
Kobiety przez bardzo długo uważane były za osoby wadliwe i pełne grzechu. Czasami nawet zakładano, że po kryjomu robią układy z czartem! Miesiączka była rozpatrywana za znak kobiecego zepsucia. Jednakowoż jednocześnie panowała świadomość, że żadna pani nie jest w stanie zajść w ciążę a przy tym narodzić dziecka bez rozpoczęcia miesiączkowania. Krwawienie miesięczne było w związku z tym tematem tabu i pozostałości tego z jakim skandalem to dawniej rozpatrywano, można widzieć do dziś. Cały czas bowiem bardzo wiele kobiet niechętnie rozmawia na tematy nawiązujące do miesiączki. 
Na przykład, niewiele kobiet czuje się wygodnie dyskutując o środkach higienicznych użytkowanych w czasie okresu. W największym stopniu tradycyjną formą jest użycie podpasek higienicznych, które dzisiaj są tak cienkie oraz chłonne, że kobiety ledwo zauważają ich użycie. Z kolei z powodów bardziej praktycznych, coraz więcej dam postanawia zacząć stosować tampony.
Tampony też zachęciły wiele legend oraz zabobonów. Niektórzy błędnie uważają, że pani nie może ich używać przed zaczęciem współżycia seksualnego. Zaś jest to definitywnie możliwe, pod warunkiem że odpowiednio mały rozmiar pozostanie użyty, by nie powodować żadnego dyskomfortu. 
Gdy tampony są znakomicie przystosowane, to są niemalże w sumie niewyczuwalne przez kobietę. Do tego są znacznie bardziej chłonne niż jakakolwiek podpaski a przy tym wystarczają na dłużej, zapewniając komfort kobiecie, która nie musi się już kłopotać, że nastąpi do przecieku oraz wstydliwego pobrudzenia jej ubrania. 
Drugim problemem, jaki mają tampony to fakt, że sporo pań boi się ich aplikacji. Zaś tampony są nadzwyczaj proste do aplikacji. Po paru próbach na pewno każda kobieta będzie się sobie dziwić, że niegdyś się tego obawiała. W razie wątpliwości, tampony na każdym swoim opakowaniu posiadają dodaną instrukcję obsługi. Tak więc nie ma mowy, że ktoś sobie z tym nie poradzi. 
Każda kobieta zmaga się z miesiączką co miesiąc. Nie ma niemniej jednak powodu, aby był to czas przegrany na dyskomfort oraz ból. Tak więc tampony są odpowiednim rozwiązaniem, które pozwolą każdej damie poczuć się bez ryzyka w swoim ciele.